شرايط و تعهدات استفاده از خدمات ميزباني وب و ثبت دامنه
 
درخواست كننده و استفاده كننده از خدمات ميزباني سايت سرزمين دات كام موظف به رعايت شرايط و تعهدات ذيل مي باشد:
 
- مدت قرارداد هاي خدمات ميزباني يكساله تا سه ساله و قرارداد ثبت دامنه يكسال مي باشد، كه در صورت عدم تمديد قرارداد و عدم وجود اعتبار در حساب کاربر بلافاصله پس از انقضا كليه خدمات به حالت تعليق درآمده و چنانچه ظرف 30 روز پس از انقضا اقدام مقتضي جهت تمديد قرارداد با شرايط جديد (نرخ روز ارز و ...)و پرداخت هزينه هاي مربوطه صورت نگيرد كليه اطلاعات ميزباني از روي سرور حذف خواهد شد.
مشتري بعد از ثبت و انجام سرويسها و ارائه خدمات مختار به فسخ قرارداد بصورت يكطرفه با ارائه درخواست و دريافت تاييديه مي باشد. در اينصورت به هيچ عنوان هزينه هاي خدمات ميزباني (اعم از ثبت دامنه و خدمات ميزباني و خدمات اضافي) به علت كسر ارز خارجي از حساب اين شركت توسط خدمات دهندگان خارجي به مشتري مسترد نخواهد شد.

-تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمدید ، ممکن است دارای جریمه تاخیر نسبت به تعرفه عادی باشد که این جریمه مطابق با قوانین ICANN و ثبت کننده اصلی اخذ می گردد.

-تاریخ مستند برای مدت ثبت دامنه،whois های بین المللی می باشد.( در خصوص دامنه های ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

- اگر در سفارش خریدار، دامنه ای باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و یا انتقال دامنه ای به شرکت باشد که به هر دلیل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه به حساب خریدار در مرکز کاربران می باشد.

-در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از شرکت از طریق پرتال کاربران شرکت حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد

- از آنجا که شرکت ثبت وتمدید دامنه وانتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می دهد عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی ویا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت ویا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد کرد.

- خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه برای خود تحقیق لازم را به عمل آورده وشرکت در صورت ادعای شخص ثالث صاحب حق مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی آن دامنه را مسدود نموده و به رای مراجع ویا قوانین بین المللی عمل می نماید.


- مشتري شخصا مسئول حفط اطلاعات و تهيه نسخه پشتيبان از كليه اطلاعات و محتويات سايت ميزباني شده مي باشد و شركت مسئوليتي در اين خصوص بر عهده نخواهد داشت. چنانچه به هر دليل اطلاعات سايت ميزباني شده از بين برود در صورت تمايل مشتري شركت سعي خود را در بازيابي آنها در قبال دريافت هزينه آن خواهد نمود ولي در هر صورت تضميني در بازيابي اطلاعات ارائه نخواهد نمود.

-با توجه به اینکه ثبت کنندگان دامنه و میزبانی هاست در کشورهای خارجی میباشند و لذا ثبت دامنه و میزبانی هاست دارای مقررات و ضوابط خاص خارجی نیز میباشند (تحریم حواله های ایران تحریم دامنه های ایرانی روی سرور های سی پنل و ... بنا به تشخیص واحد ثبت دامنه و میزبانی سایت سرزمین) لذا صدور فاکتور خرید و حتی پرداخت آن توسط درخواست کننده به منزله ثبت نهایی و یا تمدید آن دامنه و یا قبول میزبانی دامنه درخواست کننده نمیباشد بلکه بعد از پرداخت فاکتور به اطلاع درخواست کننده خواهد رسید که دامنه ثبت یا تمدید گردیده و یا میزبانی تایید گردیده است و اگر مشکلی در مدت سالهای تمدید نیز بوجود آید و در صورت عدم موفقیت اضافه وجه یا تمام وجه پرداخت شده کاربر به ریال بصورت اعتبار به حساب کاربر در مرکز کاربران واریز میگردد و این اعتبار قایل استفاده میباشد و اگر کاربر درخواست داشته باشد با ارسال درخواست پشتیبانی و اراپه شماره کارت در مرکز کاربران مبلغ به حساب کاربر واریز میگردد وهیچ گونه  مسئوليتی در این زمینه متوجه سایت سرزمین نمیباشد
 
-در صورتی که مبلغی در حساب مشترک باقی بماند بعناوین مختلف مثل مانده حساب کاربر وجه برگشت داده شده به حساب کاربر در مرکز کاربران و... این مبلغ بصورت ریال قابل استفاده است و مبنای محاسبحه فقط پول رایج ریال میباشد و کاربر نمیتواند بر اساس نرخ های ارزهای خارجی و یا مدت های تمدید دامنه و هاست محاسبه نماید و در صورتی که کار بر از خرید و استفاده اعتبار خود منصرف شود این مبلغ فقط به صورت ریال قابل برگشت میباشد که با ارسال درخواست پشتیبانی و اراپه شماره کارت در مرکز کاربران مبلغ به حساب کاربر واریز میگردد
 
شرکت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی سایت سرزمین تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.
تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

- شركت مسئول تامين امنيت و سلامت سرورهاي خدمات ميزباني بوده لاكن در صورت بروز هرگونه اشكال تضميني در قبال بازيافت اطلاعات ارائه نخواهد نمود، همچنين شركت به هيچ وجه و در هيچ شرايطي امكان پرداخت خسارت به هر دليل را نخواهد داشت. چنانچه برقراري سايت مشتري مطابق رويه "برقراري سايت" به كمتر از %99 در ماه نزول نمايد، شركت معادل دو برابر مدت زمان عدم برقراري سايت را پس از اتمام قرارداد و در دوره تمديد قرارداد به مدت قرارداد با شرايط مشابه و بصورت رايگان اضافه خواهد نمود كه در هر صورت حداكثر مسئوليت شركت و ارائه خدمات جبراني از معادل 50 درصد كل قرارداد تجاوز نخواهد كرد.
 
- درخواست كننده خدمات موظف به رعايت اصول فني و امنيتي استفاده از خدمات سايت بوده و ضمن مطالعه سايت ، راهنما و دستور العملهاي ارائه شده تعهد مي نمايد از افراد مجرب و فني در خصوص استفاده از خدمات شركت و بهره برداري از سايت استفاده نمايد. همچنين مسئوليت حفاظت از كلمه هاي عبور و دسترسي به سايت و همچنين ايمني نرم افزارهاي نصب شده بر روي سايت از نظر نفوذ امنيتي و ويروس و ... بر عهده درخواست كننده خواهد بود.
 
- نصب هر گونه نرم افزار غير مجاز يا استقرار محتويات ، فايلهاي صوتي و تصويري ، طراحي سايت و صفحات وب سايت ، نقشه ، ايده و ... بدون رعايت حقوق مادي و معنوي مالك اثار غير مجاز بوده و در صورت برخورد بلافاصله اخطار لازم براي درخواست كننده ارسال شده و در صورت لزوم سايت يا محتويات مربوطه از دسترس عموم خارج شده و اطلاعات لازم جهت ارائه به مراجع ذي ربط يا پيگيريهاي بعدي ثبت خواهد شد.
 
- شركت اطلاعات شخصي مشتريان اعم از آدرس ، تلفن ، پست الكترونيكي را و محتويات سايتها را در اختيار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد مگر به حكم مراجع ذي صلاح و يا با هماهنگي قبلي مشتري. درج نام مشتري و سايتها در فهرست مشتريان و رزومه هاي شركت بلا مانع خواهد بود
 
- درخواست كننده خدمات متعهد به رعايت شئونات اسلامي و قوانين يبن المللي و قوانين جمهوري اسلامي ايران در استفاده از خدمات مي باشد و متخلف علاوه بر قطع دسترسي ، جبران خسارات ، مورد پيگرد قانوني نيز قرار خواهد گرفت.
 
استفاده از سرویسهای سايت سرزمين به منزله پذیرش کلیه شرایط فوق می باشد
با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، خریدار قوانین شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.